Już ponad 2 mln przyznanych świadczeń w ramach programu "Dobry Start"

Już ponad 2 mln przyznanych świadczeń w ramach programu "Dobry Start"
Już ponad 2 mln przyznanych świadczeń w ramach programu

Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już 1,93 mln wniosków o świadczenie „Dobry start”. Zdecydowana większość z nich to wnioski złożone online.

 

2,06 mln – to liczba świadczeń już przyznanych. – Zachęcam do składania wniosków jak najszybciej i do korzystania przy tym z prostej i wygodnej drogi elektronicznej – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.


„Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. To wsparcie dla 4,5 mln uczniów. – Rodzice i opiekunowie złożyli już łącznie 1,93 mln wniosków, aż 1,72 mln to wnioski złożone online – informuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Ponad 218 tys. wniosków złożonych zostało za pośrednictwem platformy Empatia, ponad 1,43 mln poprzez bankowość elektroniczną, a prawie 68 tys. – system teleinformatyczny udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

Przyznanych zostało już ponad 2,06 mln świadczeń. Nie ma na co czekać, zachęcam do składania wniosków jak najszybciej – dzięki temu pieniądze szybciej trafią na konto – mówi minister Marlena Maląg.

 

Wniosek o świadczenie z programu można składać przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

 

Od sierpnia wnioski można składać drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

 

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa władze zachęcają jednak do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski o nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii.

 

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

 

Wnioski można składać także w trakcie roku szkolnego, jednak nie później niż do 30 listopada.

 

Źródło:MRPiPS