Klamka zapadła – w nowosądeckich szkołach ruszą remonty

Klamka zapadła – w nowosądeckich szkołach ruszą remonty
w nowosądeckich szkołach ruszą remonty, Fot. Miasto Nowy Sącz

Na terenie Nowego Sącza, zostaną przeprowadzone prace remontowe, które podniosą standard w nowosądeckich placówkach oświatowych. Prace remontowe będą związane z wymianą stolarki okiennej i posadzek. 

 

Przeprowadzone zostaną prace termomodernizacyjne budynku, modernizacja stołówki, a także remonty sal oraz korytarzy. Przetargi dotyczące niektórych prac remontowych zostały już rozstrzygnięte. 

 

Budynek Internatu Zespołu Szkół Nr 1 usytuowany w Nowym Sączu przy ul. Reja, doczekał się wymiany okien. Prace remontowe zostaną wykonane przez przedsiębiorstwo Mini – Bud Sp. z o.o. Ich wartość została wyceniona na 31 860 zł. Rozstrzygnięty został także przetarg na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego instalacji wodociągowej przeciwpożarowej Zespołu Szkół nr 4 zlokalizowanego przy ul. Św. Ducha. 

 

Projekt zostanie wykonany z uwzględnieniem wytycznych Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. przez przedsiębiorstwo ETA Sp. z o.o. za wynagrodzeniem w wysokości 10 455 zł. Nie jest to jedyne zlecenie, które będzie realizowane przez ten podmiot gospodarczy. Urząd Miasta Nowego Sącza zawarł również umowę z ETA Sp. z o.o. na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz pełnienie nadzoru autorskiego w zakresie termomodernizacji obiektu Zespołu Przedszkoli w Nowym Sączu przy ul. Paderewskiego 19, za wynagrodzeniem wynoszącym 7 380 zł. 

 

Planowane jest też wykonanie modernizacji stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 21 na potrzeby Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Rokitniańczyków. Prace remontowe zostały zaplanowane także w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie zostanie wymieniona posadzka w jednej z sal (EURO-BRUK, koszt ok. 9 717 zł) oraz w Szkole Podstawowej nr 2 (EURO BRUK, koszt ok. 14 760 zł). W Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Grodzkiej zostanie wyremontowany korytarz.

 

Wszystkie prace remontowe będą realizowane w okresie wakacji. Remont trwający w czasie zajęć lekcyjnych mógłby zakłócać ich przebieg. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz