Klub „Senior+” otwiera podwoje dla osób w wieku 60+

Klub „Senior+” otwiera podwoje dla osób w wieku 60+
Klub „Senior+” otwiera podwoje dla osób w wieku 60+, Fot. Gmina Gródek nad Dunajcem

W dniu 31 stycznia 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie klubu „Senior+” mieszczącego się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Gródek nad Dunajcem. Miejsce zostało zaprojektowane z myślą o osobach nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. 

 

Dofinansowanie na remont budynku uzyskano z programu rządowego „Senior+” na lata 2015 – 2020. Głównym celem programu Senior+ na lata 2015 – 2020 realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest poprawa aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym. Ma temu służyć m.in. tworzenie ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym i zwiększenie liczby miejsc w takich ośrodkach. 

 

Klub z siedzibą w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródku powstał z myślą o osobach, które ukończyły 60 lat i chciałyby aktywnie spędzać wolny czas, uczyć się nowych umiejętności i poznawać nowe dziedziny wiedzy, a także poszerzyć zainteresowanie. Klub „Senior+” będzie promował zdrowy i aktywny styl życia wśród seniorów.

 

Nowo wyremontowany lokal został uroczyście otwarty poprzez przecięcie wstęgi przez wójta gminy. Placówka stała się przytulnym i bardzo funkcjonalnym lokum, wyposażonym w meble, sprzęt komputerowy i audiowizualny. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Źródło i Fot. Gmina Gródek nad Dunajcem