Kolejna Sesja Rady Miasta za nami. Brak ważnych inwestycji

Kolejna Sesja Rady Miasta za nami. Brak ważnych inwestycji
Kolejna Sesja Rady Miasta za nami. Brak ważnych inwestycji

Wczorajsza Sesja Rady Miasta można powiedzieć była jedną z ważniejszych od początku tej kadencji, bo to na niej miały paść i padły (dosłownie) decyzje związane z ważnymi inwestycjami takimi jak m.in. budowa nowego ratusza oraz stadionu Sandecji.

 

Niestety, żadnej z ww. inwestycji nie uda się na razie zrealizować, gdyż uchwały zostały zablokowane głosami 12 radnych należących do Klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz. Radni ci wyrazili chęć ich przegłosowania, lecz stawiają warunek, muszą one zostać opatrzone odpowiednimi poprawkami.

 

W emocjonalnym przemówieniu tak odniósł się do tej sytuacji wiceprezydent Artur Bochenek.  

 

 

Do przemowy wiceprezydenta odniósł się po chwili radny Michał Kądziołka zaznaczając, że uchwały, pomimo iż zostały teraz niepodjęte, nie oznacza to jednocześnie, że te inwestycje są przekreślone. 

 

 

Jak słychać na powyższym nagraniu, poza odniesieniem się merytorycznie do słów Artura Bochenka, zobaczyć można było duże poruszenie radnego Michała Kądziołki w sprawie nagrywania „filmików” przez prezydenta miasta Ludomira Handzla.

 

Radny stwierdził, że musi sprawdzić ich ilość oraz sugeruje prezydentowi, że jeśli czuje natchnienie aktorskie, to powinien pogłębiać ten kunszt w teatrze mówiąc „aktorstwo to Teatr Słowackiego lub do Warszawy a nie w Nowym Sączu”.  

 

Przed zakończeniem sesji przewodniczący Artur Czernecki zapytał wiceprezydenta Bochenka czy uchwała została poprawiona, aby możliwe było jej przegłosowanie oto, co usłyszał.


 

Podczas obrad padły również dość osobliwe oraz niecodzienne komentarze jak np. ten

 

Źródło : BIP NS