Kolejny bandyta w rękach policji. Brutalnie pobił 47 latka dla pieniędzy

Kolejny bandyta w rękach policji. Brutalnie pobił 47 latka dla pieniędzy
Kolejny bandyta w rekach policji. Brutalnie pobił 47 latka dla pieniędzy

Do 12 lat więzienia grozi mieszkańcowi Sądecczyzny, któremu policjanci zarzucili m.in. usiłowanie rozboju. Decyzją sądu, podejrzany w tej sprawie 33-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Cała sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych ( godz. 20  )  na parkingu jednego z sklepów na ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia we wskazane miejsce udał się patrol policji. 

 

Na widok mundurowych jeden z mężczyzn zaczął uciekać, policjanci udali się w pościg za uciekającym mężczyzna funkcjonariuszy. 33-latek był agresywny, wulgarny i arogancki. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. 

 

Policjanci ustalili przebieg zdarzeń z którego wynikało, że mężczyzna podszedł do 47-latka, również będącego pod wpływem alkoholu, uderzył go w twarz, a kiedy ten upadł, kopał go po całym ciele żądając pieniędzy. 

 

Sprawca przeszukał odzież poszkodowanego, ale nie znalazł ani gotówki, ani żadnych wartościowych przedmiotów, które mógłby ukraść. Kiedy na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia zatrzymany mężczyzna nie zgodził się, by udzielić mu pomocy medycznej. 

 

Ratownicy zabrali do szpitala pobitego mężczyznę, a policjanci udali się wraz z 33-latkiem na SOR, gdzie lekarze opatrzyli mu rozciętą wargę i przeprowadzili badanie krwi, z którego wynikało, że mężczyzna ma w organizmie 3 promile alkoholu.

 

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez sądeckich kryminalnych 33-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju i spowodowania uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

 

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, 33-latek trafił już do aresztu na 3 miesiące, gdzie poczeka na wyrok w tej sprawie.
 

 

Źródło : KMP NS