Komisariat Policji w Muszynie ma dwa nowe radiowozy

Komisariat Policji w Muszynie ma dwa nowe radiowozy
Komisariat Policji w Muszynie ma dwa nowe radiowozy, Fot. Miasto Nowy Sącz

W dniu 29 stycznia 2019 r. funkcjonariusze policji z Muszyny odebrali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Klucz Muszyński” kluczyki do dwóch nowych radiowozów. 

 

Nie jest to jedyna inwestycja samorządu w bezpieczeństwo wewnętrzne gminy – Komisariat Policji w Muszynie doczekał się również remontu niektórych pomieszczeń. Komendant Powiatowy Policji w Nowym Sączu insp. Jarosław Tokarczyk w podziękowaniu za wsparcie finansowe ze strony samorządu terytorialnego wręczył Burmistrzowi Golbie okolicznościowy grawerton. 

 

Wsparcie finansowe, o którym mowa, nie jest incydentalne. Gmina i Miasto Muszyna co roku wspierają finansowo jednostki policji znajdujące się na jej terenie. Każdego roku jednostka samorządu terytorialnego przeznacza na rzecz jednostek policji kwotę ponad 50.000 zł z budżetu miasta. 

 

Pod koniec 2018 r. budynek komisariatu policji w Muszynie został poddany termomodernizacji, a dodatkowo komisariat otrzymał dwa nowe radiowozy – Komendant Powiatowy Policji w Nowym Sączu w krótkich podziękowaniach skierowanych także do Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Klucz Muszyński” wyraził niezmierną wdzięczność za udzielone wsparcie. Stowarzyszenie także angażuje się w pomoc finansową na rzecz miejscowych służb. 

 

Połowa kwoty zakupu dwóch nowych radiowozów stanowiła wkład własny z budżetu Policji. Kwotę 50% dofinansowania przekazało stowarzyszenie. Nowe pojazdy to model Opel Astra Sports Tourer (pojazd oznakowany) oraz model marki Hyundai i20.