Koncert Andre Rieu - Limanowa zaprasza na transmisję na żywo już 28 października!

Koncert Andre Rieu - Limanowa zaprasza na transmisję na żywo już 28 października!
Oficjalna strona Miasta Limanowa

W dniu 7 lipca 2018 r. na rynku w mieście Maastricht w Holandii odbył się wyjątkowy koncert André Rieu „Amore – mój hołd dla miłość”. Osoby, które nie miały okazji posłuchać tego wirtuoza na żywo, mają niepowtarzalną okazję! Limanowski Dom Kultury i Kino Klaps zorganizowały retransmisję koncertu, która odbędzie się już 28 października.

 

Syn dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Maastricht był wychowywany w atmosferze miłości do muzyki – wywodzi się z rodziny o muzycznej tradycji. Wpłynęło to na zafascynowanie muzyką już w okresie dzieciństwa. W wieku 5 lat A. Rieu rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Umiejętności zdobył w Konserwatorum Królewskim w Liege i w Konserwatorium w Maastricht. Następnie rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej w Brukseli. Po zakończeniu nauki A. Rieu postanowił utworzyć Orkiestrę Johanna Straussa. Jego plany zostały zrealizowane w 1987 r. Pierwotnie orkiestrę tworzyło jedynie dwunastu muzyków. Obecnie orkiestra składa się z licznej grupy muzyków obejmującej od osiemdziesięciu do stu pięćdziesięciu muzyków.

 

Na ekranie Kina Klaps, przy ul. Łososińskiej 23 w Limanowej, zostanie wyświetlona retransmisja koncertu holenderskiego artysty, który wykona romantyczne utwory zarówno z zakresu muzyki klasycznej, jak i popularnej. Pokaz zacznie się o godz. 16.00. Koncert nawiązuje do albumu muzycznego tego artysty zatytułowanego „Amore”. Hasło przewodnie koncertu – hołd dla miłości – zawiera natomiast istotne przesłanie. Jak stwierdził sam artysta, odnosi się on do jego miłości do muzyki, rodziny i Orkiestry Johanna Straussa, z którą występuje od przeszło 30 lat.

 

Koncert odbył się w romantycznej scenerii średniowiecznego rynku oraz trwał około 170 minut, z jedną przerwą. Bilety są dostępne do nabycia w Kinie Klaps oraz online, pod adresem www.ldk.limanowa.pl w bardzo atrakcyjnych cenach – 30 zł/bilet normalny, 25 zł/bilet ulgowy oraz 20 zł/bilet grupowy (od 4 osób).