Koronawirus, interwencje, pożary. Dla strażaków to również trudny czas

Koronawirus, interwencje, pożary. Dla strażaków to również trudny czas
Koronawirus, interwencje, pożary. Dla strażaków to również trudny czas

Strażacy mają ręce pełne roboty. Oprócz prowadzonych akcji informacyjnych dotyczących koronawirusa, angażowania się w różnego rodzaju akcje szycia maseczek, wyjeżdżają na różnego rodzaje interwencje oraz gaszą pożary suchych traw.

 

W poniedziałek 30 marca zastęp z OSP Muszynka został wezwany do gaszenia palących się śmieci od których zapaliła się sucha trawa o łącznej powierzchni około 5 arów. Ogień został opanowany przy użyciu tłumic oraz łopat.

 

Z kolei we wtorek 31 marca służby pożarnicze zostały wezwane do gaszenia pożaru sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych w Krasnym Potockim oraz w Powroźniku.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu materiału palnego z pieca na zewnątrz budynku gdzie został zalany wodą. Sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej przewód kominowy. Równocześnie  przewietrzono pomieszczenie kotłowni oraz pomieszczenia usytuowane wzdłuż przewodu kominowego. W trakcie tych działań dokonywano również pomiaru stężenia tlenku węgla w budynku. Za pomocą szczotki i kuli kominiarskiej zbito pozostałości spalania, które zostały wybrane przez drzwiczki rewizyjne i dogaszone na zewnątrz. Temperatura przewodu kominowego zaczęła spadać. Teren działań oświetlono za pomocą najaśnic - relacjonują funkcjonariusze OSP.

 

pożar traw Muszynka pożar traw Muszynka

Fot. PSPNS