Koronawirus: Sesja Rady Miasta odwołana

Koronawirus: Sesja Rady Miasta odwołana
Koronawirus: Sesja Rady Miasta odwołana

Dzisiaj miała odbyć się 3 część XXVIII Sesji Rady Miasta. Jak poinformował prezydent Ludomir Handzel podczas spotkania o-line, została ona odwołana.

 

Nic nie pomogło to, że prezydent zapewnił radnych, że przedsięwzięte zostaną środki ostrożności, które doprowadzą do tego, że będzie poniżej rekomendowanych 50 osób na sali, czyli sesja bez udziału publiczności, a radni zostaną posadzeni w odległości 2 metrów od siebie.

 

Wiceprzewodniczący rady zdecydował o odwołaniu posiedzenia Rady Miasta. Skutki będą bardzo szerokie. Uniemożliwi to wprowadzenie zmian budżetowych, nie zostaną również podjęte uchwały związane z Sandecją przez co mogą być wielomilionowe straty.

 

Prezydent powiedział, że w takiej sytuacji ma związane ręcę w wielu tematach, a ze strony radnych takie zachowanie jest nieodpowiedzialne.

 

To jest skandaliczna sytuacja. Radni ze strachu o swoje zdrowie nie służą mieszkańcom Nowego Sącza. Mam nadzieję, że to się zmieni. Ja dzisiaj wystąpie z pismem o zwołanie 3 części Sesji Rady Miasta jeszcze w tym tygodniu. Tak się nie może dziać, że unikamy działań na rzecz mieszkańców miasta.