Koronawirus: Szeroki zakres kontroli policyjnej na Sądecczyźnie

Koronawirus: Szeroki zakres kontroli policyjnej na Sądecczyźnie
Koronawirus: Szeroki zakres kontroli policyjnej na Sądecczyźnie

Służby mundurowe prowadzą liczne działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

 

Jest to m.in. sprawdzanie osób objętych kwarantanną, weryfikacja przestrzegania przez mieszkańców nowych, zaostrzonych przepisów oraz liczne akcje informacyjne z wykorzystaniem sprzętów nagłośnieniowych znajdujących się w radiowozach.

 

Dodatkwo Policjanci sprawdzają także przestrzeganie przepisów przez kierowców i pasażerów autobusów komunikacji miejskiej oraz prywatnych przewoźników.

 

Od jakiegoś czasu mundurowych w kontrolowaniu wspierają strażnicy miejscy oraz żołnierze. Podczas patroli funkcjonariusze wykorzystują także służbowe rowery, quada i policyjnego drona.

 

Mając na celu ochronę życia i zdrowia ludzkiego policjanci, żołnierze oraz strażnicy miejscy, patrolują ulice, parki i zieleńce sprawdzając, czy wprowadzone  dla bezpieczeństwa mieszkańców przepisy są przestrzegane. W działaniach wykorzystują także służbowe rowery i terenowego quada oraz policyjnego drona, dzięki czemu mają większe możliwości weryfikacji miejsc w których dochodzi do grupowania się osób. Za pomocą drona monitorują rozległe tereny m.in. parków miejskich, bulwarów i osiedli  mieszkaniowych, tak aby podjąć interwencję wobec osób naruszających zakaz gromadzenia się - informuje Asp. Iwona Grzbyk-Dulak rzecznik prasowy sądeckiej komendy.

patrole policyjne Nowy Sącz patrole policyjne Nowy Sącz patrole policyjne Nowy Sącz patrole policyjne Nowy Sącz

Fot. KMPNS