Koronawirus. Kolejny ozdrowieniec w regionie

Koronawirus. Kolejny ozdrowieniec w regionie
Koronawirus. Kolejny ozdrowieniec w regionie

Małopolski Urząd Wojewódzki przekazał informację o kolejnych ozdrowieńcach i zakażonych w województwie małopolskim. W powiecie limanowskim pojawił się następny ozdrowieniec.

 

Wśród ozdrowieńców jest 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 2 do 71 lat, z powiatu suskiego (8 osób), oświęcimskiego (5 osób), oraz Krakowa, powiatu wielickiego, tarnowskiego i limanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest 1097 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. To 14 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 3 do 77 lat, z Krakowa (5 osób), powiatu krakowskiego (4 osoby), powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, suskiego i tarnowskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego i nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1600 osób.


MUW przekazał również informację o śmierci 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, oraz 75-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tarnowskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 43.

 

Źródło: MUW