Koronawirus. Znowu spory przyrost zakażeń na Sądecczyźnie i kolejne ofiary śmiertelne

Koronawirus. Znowu spory przyrost zakażeń na Sądecczyźnie i kolejne ofiary śmiertelne
Koronawirus. Znowu spory przyrost zakażeń na Sądecczyźnie i kolejne ofiary śmiertelne

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego po raz kolejny odnotowano bardzo duży przyrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 tj. 49 zdiagnozowanych zachorowań, a w mieście Nowy Sącz 18. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 3 nowych ozdrowieńców. Niestety są też 3 kolejne ofiary śmiertelne wirusa. Po jednej osobie z Nowego Sącza, powiatu limanowskiego oraz nowosądeckiego.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 133 osób. To 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat, powiatu nowosądeckiego (49 osób), miasta Nowy Sącz (18 osób), powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i miasta Kraków (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego, myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i miasta Tarnów (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3458 osób.


Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 7 osób. To 2 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 59 do 91 lat z powiatów: limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz (po 1 osobie), powiatu bocheńskiego (3 osoby). Jedna osoba przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, pozostałe 6 osób przebywało w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.
Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 61.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 5 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 22 lat do 74 lat, z powiatu nowosądeckiego (3 osoby), z powiatu krakowskiego (2 osoby), miasta Krakowa (2 osoby), z powiatu suskiego (1 osoba) oraz z miasta Tarnowa (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1668 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, Fot. PSSENS