Kosztowna termomodernizacja 11 obiektów użyteczności publicznej zakończona

Kosztowna termomodernizacja 11 obiektów użyteczności publicznej zakończona
Oficjalna strona Gminy Chełmiec

Prace termomodernizacyjne w jedenastu obiektach użyteczności publicznej w Gminie Chełmiec zostały z sukcesem zakończone. Prace zostały zrealizowane w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i zwiększenia odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Chełmiec. 

 

Projekt został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, z zadania „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Prace termomodernizacyjne zostały przeprowadzone w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, w oddziale przedszkolnym ZS w Marcinkowicach, w szkołach podstawowych w miejscowościach: Januszowa, Klęczany, Niskowa, Rdziostów, Marcinkowice, a także w zespołach szkół (Chomranice, Paszyn, Świniarsk, Wielogłowy). 

 

Projekt pozwolił na poprawę efektywności energetycznej wymienionych wyżej budynków użyteczności publicznej. Jednocześnie, wprowadzone zmiany pozwolą na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Przeprowadzone prace budowlane polegały m.in. na dociepleniu ścian, stropów i przyziemia, ociepleniu ościeży okiennych i drzwiowych, wymianie okien i drzwi zewnętrznych. 

 

Ponadto, w ramach prac termomodernizacyjnych zostały wymienione źródła ciepła i zainstalowane liczniki ciepła. Łączna wartość tego projektu wyniosła aż 5.296.255,82 zł, z czego kwotę 1.754.506,89 zł gmina otrzymała w ramach dotacji