Krótkofalowcy wsparli sądecki szpital

Krótkofalowcy wsparli sądecki szpital
Krótkofalowcy wsparli sądecki szpital, Fot. radioklub.pl

Krótkofalowcy z Radioklub Nowy Sącz SP9RNS - My Krótkofalowcy, wsparli sądecki szpital w bardzo wartościowy sprzęt. 
 

W dobie zarazy każdy, kto może stara się pomóc medykom, aby ich prac była jak najbardziej bezpieczna. Z taką inicjatywą wyszli również lokalni krótkofalowcy. Zorganizowali się oraz za własne środki zakupili sprzęt umożliwiający medykom bezpieczną komunikację na terenie szpitala 

 

Celem działań podjętych przez Radioklub SP9RNS oraz lokalne struktury SP EmCom PZK było zapewnienie szybkiej i bezpiecznej komunikacji pomiędzy pracownikami szpitala przebywającymi w strefie "skażonej", a pozostałymi osobami przebywającymi w strefie "czystej".

 

 

Zapytany o całą akcję Michał Ogiński odpowiada :

Pomysł na pomoc z doświadczenia Amatorskiej Sieci Łączności Kryzysowej SP EmCom, w sytuacjach wymagających izolacji, radiotelefon, jako środek łączności sprawdza się najlepiej. Akcja spontaniczna, oferujemy wsparcie dla lokalnych nowosądeckich instytucji oraz struktur samorządowych, jeśli tylko są zainteresowani. 

 

Najlepszym tego przykładem jest uruchomione na czas pandemii urządzenie nadające komunikaty na CB-19 Pasmo Obywatelskie pod Patronatem PCZK w Limanowej. Automatyczne urządzenie powiadamiające powstało w momencie, gdy wszystkie jednostki OSP jeździły po terytorium powiatów i z nagłośnienia wozów bojowych nadawali podobnej treści komunikaty.

 

Chcieliśmy Bardzo, aby nasze inicjatywy stały się przykładem, impulsem dla innych chętnych do niesienia pomocy, lecz może mniej zdeterminowanych!