Ledwo posypało, a już kraksa

Ledwo posypało, a już kraksa
Zdj. Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Ropa
Ledwo posypało, a już kraksa

We środę 21 listopada po godzinie 10 strażacy otrzymali wezwanie do poważnie wyglądającego wypadku na trasie Ropa-Wawrzka, w którym udział brały trzy pojazdy. Do akcji zostały skierowane zastępy JRG nr 1 w Nowym Sączu, JRG Gorlice, OSP Grybów Biała, OSP Ropa i OSP Wawrzka.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że czołowo zderzyły się dwa samochody dostawcze. Kierowca trzeciego pojazdu osobowego widząc wypadek na drodze próbował go ominąć i w konsekwencji wylądował w pobliskim rowie.

Oba samochody dostawcze znajdowały się na drodze blokując ruch innych pojazdow.

Wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach. Jedna osoba została poszkodowana. Udzielono jej pierwszej pomocy i przetransportowano do szpitala.

Działania służb ratunkowych trwały około dwóch godzin i polegały na zabezpieczeniu obszaru działań, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, zasypaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych sorbentem oraz usunięciu pozostałości po wypadku z jezdni. Na miejsce zdarzenia wezwano piaskarkę do posypania oblodzonej drogi. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji uszkodzone pojazdy zabrała pomoc drogowa.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.