Liryczny koncert u Prezydenta

Liryczny koncert u Prezydenta
Liryczny koncert u Prezydenta, Fot. Miasto Nowy Sącz

W piątek 8 marca w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbył się 249. Koncert u Prezydenta. W wydarzeniu uczestniczyli Prezydent Ludomir Handzel wraz z małżonką, wiceprezydent Magdalena Majka oraz sekretarz Miasta Nowego Sącza Piotr Lachowicz.

 

Wszyscy zebrani wsłuchiwali się w dzwięk pięknych sonat zagranych przez skrzypaczkę Ewelinę Listwan oraz pianistę Lecha Napierałę.

 

Na początek publiczność przywitał kierownik artystyczny MOK w Nowym Sączu Janusz Michalik, który przypomniał, że w koncertach u prezydenta biorą udział zarówno wybitni i bardzo utalentowani, artyści jak również i tacy, którzy co dopiero rozpoczynają swoją artystyczną drogę.

 

- Następny koncert jak łatwo się domyślić, będzie 250., jubileuszowym koncertem. Będziemy chcieli zaprosi Państwa z tej okazji na niezwykłe wydarzenie. Ufam, że takie nastąpi w maju w tej pięknej Sali ratuszowej - podkreślił Janusz Michalik.

 

W trakcie koncertu uczestnicy mogli wysłuchać lirycznych sonat Ludwiga van Beethovena, Mieczysława Weinberga oraz Claude'a Debussy'ego. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz