Lodowisko na limanowskim rynku czynne już od 13 stycznia

Lodowisko na limanowskim rynku czynne już od 13 stycznia
Lodowisko na limanowskim rynku czynne już od 13 stycznia, Fot. ilustracyjna

Na limanowskim rynku zrobi się tłoczno – od 13 stycznia 2019 r. dla mieszkańców Limanowej i okolic będzie dostępne lodowisko. Wcześniej na drodze do przygotowania lodowiska stanęła realizacja innych inwestycji na obszarze miasta. 

 

Niemniej samorządowym władzom udało się pokonać trudności. Uroczyste otwarcie lodowiska w sezonie zimowym 2019 zaplanowano na godz. 15.00. Uruchomienie lodowiska przy ul. B. Czecha nie było możliwe – z uwagi na oddanie terenu na plac budowy przedsiębiorstwu prowadzącemu modernizację i rozbudowę Domu Kultury. 

 

Kolektory doprowadzające czynnik chłodzący są przystosowane na trwałe do ułożenia takiego, jakie jest w miejscu, gdzie co roku znajduje się lodowisko. Zmiana lokalizacji kolektorów wymagałaby przekształcenia kolektorów, co nie było opłacalne. 

 

Niemniej władze samorządowe wydały decyzję o wyrażeniu zgody na uruchomienie sztucznego lodowiska na płycie rynku, przez zewnętrzny podmiot dysponujący mobilnymi kolektorami doprowadzającymi czynnik chłodzący. 

 

Lodowisko zostanie uruchomione przez przedsiębiorstwo Redworker z siedzibą w Myślenicach. Tafla lodowiska będzie miała wymiary równe 16 m x 25 m oraz będzie czynne za opłatą do końca lutego. Obok lodowiska znajdzie się wypożyczalnia łyżew dysponująca dwustoma parami łyżew w różnych rozmiarach (10 zł/para) oraz pomocników do ślizgania (bałwanków, fok, pingwinów, 6 zł/30 min lub 10 zł/60 min). 

 

Lodowisko będzie czynne w godzinach od 10.00 do 21.00. Bilet normalny (bez limitu czasowego) kosztuje 12 zł, natomiast bilet ulgowy – 10 zł. Ulgowy bilet wstępu jest przeznaczony dla dzieci, studentów oraz dorosłych w wieku powyżej 60 roku życia. Karnet na 10 wejść kosztuje 100 zł, a karnet ulgowy – 80 zł.