Magdalena Ponurkiewicz otrzymała Medal "Polonia Minor"

Magdalena Ponurkiewicz otrzymała Medal "Polonia Minor"
Magdalena Ponurkiewicz otrzymała Medal

9 grudnia w MCK Sokół w Nowym Sączu odbyła się promocja książki Magdaleny Ponurkiewicz „Bój o Polskę. Listy do przyjaciela”.

 

W trakcie wydarzenia autorka otrzymała Medal Polonia Minor za aktywną pracę na rzecz popularyzacji historii i tradycji regionu Sądeckiego.

 

Nagrodę wręczyła radna województwa Jadwiga Wójtowicz, razem z posłem na sejm RP Patrykiem Wichrem i dyrektorem MCK „Sokół” Andrzejem Zarychem.

 

Książka Pani Magdaleny Ponurkiewicz jest próbą analizy rzeczywistości, w jakiej Polacy znaleźli się po wyborach w 2015 roku. Jest napisana w formie listów do przyjaciela. Daje szansę na poznanie szczegółów politycznej walki o Polskę.

 

Mówię to, co myślę ale niezmiennie od wczesnej młodości robię to samo – zaznacza autorka.

 

Magdalena Ponurkiewicz urodziła się w Barcicach koło Starego Sącza. Ukończyła psychologię na UJ i logopedię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

 

Autorka zadebiutowała w 1986 roku w zbiorku poetyckim „Leśne przypomnienia”. W 2013 roku zajęła pierwsze miejsce w konkursie literackim im. ks. prof. Bolesława Kumora, w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”, oraz drugie miejsce w kategorii „Sądecki autor”. Dwa lata później ukazało się II wydanie "Okruchów pamięci” oraz „Okruchy życia”.

 

Źródło i Fot. UMWM