Malarstwo i rzeźba - wspólna wystawa lokalnych artystów

Malarstwo i rzeźba - wspólna wystawa lokalnych artystów
Malarstwo i rzeźba - wspólna wystawa lokalnych artystów, Fot. Miasto Limanowa

W dniu 24 października 2019 r. w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy pod tytułem "Malarstwo i rzeźba" zainicjowany przez Bogdana Juszkiewicza, który zaprosił artystów do zorganizowania wspólnej wystawy. 

 

W przedsięwzięciu wzięli udział Bogusław Juszkiewicz, Mariola Kozioł - Rusnarczyk, Anna Rosiek i Marian Wójtowicz. Wenisaż został zainaugurowany przez interpretację wierszy pana Mariana Wójtowicza w wykonaniu Aleksandry Trojanowskiej.

 

Wyjątkowa wystawa obejmuje rzeźby i malarstwo lokalnych artystów, nawiązujące do natury i składniające do głębszej refleksji.

 

Bogusław Juszkiewicz czerpie inspiracje z myśli technicznej, która wpływa na odczucia artystyczne, a tym samym na sposób tworzenia obrazów. Mariola Kozioł - Rusnarczyk tworzy głównie pejzaże, ale wśród jej prac znajdują się nie tylko utwory malarskie, lecz także rysunek i grafika. 

 

Anna Rosiek również jest znana głównie z pejzaży, które bardzo realistycznie oddają piękno natury. Marian Wójtowicz poświęcił swoje życie głównie rzeźbie, choć artysta nie kryje swojego zamiłowania do literatury. 

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających tylko do 27 listopada 2019 r. To być może jedynie taka okazja do obejrzenia w jednym miejscu obrazów i rzeźb czterech artystów z ziemi limanowskiej.

 

Źródło i Fot. Miasto Limanowa