Małopolska Chmura Edukacyjna – uczniowie z Nowego Sącza na UJ

Małopolska Chmura Edukacyjna – uczniowie z Nowego Sącza na UJ
Małopolska Chmura Edukacyjna – uczniowie z Nowego Sącza na UJ, Fot. Miasto Nowy Sącz

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu wzięli udział w zajęciach wyjazdowych z biologii i geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wyjazdowe zajęcia zostały zorganizowane w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

 

Małopolska Chmura Edukacyjna jest projektem realizowanym przez Miasto Nowy Sącz w okresie od października 2018 r., w roku szkolnym 2018/2019. Zajęcia wyjazdowe zostały zorganizowane z zakresu biologii i geografii, chemii, matematyki i informatyki. Wzięło w nich udział ok. 100 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i ZSO nr 2. 

 

Zajęcia są realizowane przez nauczycieli z wymienionych szkół przy współudziale nauczycieli akademickich z UJ, Politechniki Krakowskiej i Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Zajęcia wyjazdowe są uzupełnieniem projektu Małopolska Chmura Edukacyjna. W jego zakres wchodzą również zajęcia on-line oraz stacjonarne zajęcia kół naukowych realizowane w placówkach oświatowych uczestniczących w projekcie.
 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz