Małopolskę połączy sieć nowych tras rowerowych

Małopolskę połączy sieć nowych tras rowerowych
Małopolskę połączy sieć nowych tras rowerowych, Fot. ilustracyjna

Województwo małopolskie rozpoczęło realizację flagowego programu VeloMałopolska, który zakłada budowę 1000 km tras rowerowych na obszarze całego regionu. Na początku roku odbyły się pierwsze spotkanie związane z inwestycją VeloMałopolska zorganizowane w Krościenku i w Rytrze.

 

Spotkanie zostało poprowadzone przez Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego. Zostali na nie zaproszeniu przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Przedmiotem spotkania były głównie dwie trasy rowerowe – EuroVelo11 i VeloDunajec. Przedstawiciele samorządu lokalnego mieli okazję wnieść uwagi zgłaszane do projektu przez mieszkańców reprezentowanych przez nich gmin. 

 

Realizacja projektu VeloMałopolska przyczyni się z pewnością do wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu oraz poprawy jakości życia mieszkańców regionu, którzy zyskają szersze możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. 

 

Już teraz można sprawdzić jak prezentuje się planowany przebieg szlaków rowerowych VeloMałopolska, wraz z postępem ich budowy, na interaktywnej mapie udostępnionej na geoportalu Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej pod adresem http://miip.geomalopolska.pl/rowery.

 

Geoportal MIIP informuje m.in. o długości i przebiegu, profilu wysokościowym i stopniu trudności trasy oraz Miejsc Obsługi Rowerzystów, atrakcji turystycznych i przeprawy promowej. 

 

Źródło: Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój