Małopolskie rozpoczyna ferie zimowe już 14 stycznia – rusza akcja „Bezpieczne Ferie 2019”

Małopolskie rozpoczyna ferie zimowe już 14 stycznia – rusza akcja „Bezpieczne Ferie 2019”
Małopolskie rozpoczyna ferie zimowe już 14 stycznia – rusza akcja „Bezpieczne Ferie 2019”, Fot. ilustracyjna

W dniu 14 stycznia 2019 r. w Małopolsce rozpoczną się ferie zimowe. Urząd Miasta Nowego Sącza przygotował w związku z tym akcję pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2019” skierowaną do dzieci i młodzieży szkolnej.

 

Podstawowym celem akcji jest zapewnienie dzieciom i młodzieży możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach i imprezach, w tym również w wycieczkach po okolicy. Zajęcia są finansowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza i dla dzieci i młodzieży są całkowicie bezpłatne. 

 

Uczestnicy zajęć mają zapewnioną opiekę sprawowaną przez pracowników szkół i placówek oświatowych oraz pracowników świetlic środowiskowych. Podczas wycieczek dzieci i młodzież mają zapewnione ubezpieczenie NNW i ciepły posiłek. 

 

Program „Bezpieczne Ferie 2019” obejmuje wiele atrakcji organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Pałac Młodzieży, Sądecką Bibliotekę Publiczną, Miejski Ośrodek sportu i Rekreacji, a nawet Komendę Miejską Policji. Zajęcia będą odbywały się dodatkowo także w salach zabaw Bajkoland i Ufoland, Hobbitach, w Laser Shot, w Kinie Helios i Teatrze Nowym, w kręgielni Atom i na Stacji Cieniawa Ski. Głównym punktem programu jest Integracyjny Bal Karnawałowy organizowany pod hasłem „Radość Wasza – Radość Nasza” organizowany na hali MOSiR przez Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi w dniu 24 stycznia od 10.00 do 13.00. 

 

Na zajęcia można zapisywać się w zarządzie osiedli i świetlicach środowiskowych. Więcej informacji udziela Biuro Bezpiecznych Ferii usytuowane przy ul. Nadbrzeżnej 77 w Nowym Sączu.