Masz pomysł na inwestycję w Nowym Sączu na rok 2021? Wyślij swoją propozycję na specjalny adres mailowy

Masz pomysł na inwestycję w Nowym Sączu na rok 2021? Wyślij swoją propozycję na specjalny adres mailowy
Masz pomysł na inwestycję w Nowym Sączu na rok 2021? Wyślij swoją propozycję na specjalny adres mailowy

Radny Maciej Rogóż inspirowany grupą młodych ludzi, którzy zgłosili się do niego, wystosował interpelację do Prezydenta z propozycją konsultacji tworzenia budżetu miasta 2021 z każdym chętnym radnym. Kolejną jego propozycją jest stworzenie konwentu z każdym klubem osobno. Wszystkie formy mogłyby odbywać się w trybie online.


To praktyczne rozwiązanie, ponieważ ułatwi, skróci i uniknie to niepotrzebnej dyskusji podczas procedowania uchwały budżetowej na sesji RM. Wszyscy wiemy, jak dotychczas wyglądały sesje podczas procedowania uchwał budżetowych. To pomysł porozumienia wszystkich stron - tłumaczy radny.

 

Poniżej treść całej interpelacji.

Ponadto Maciej Rogóż razem z młodymi ludźmi wystosował propozycję do mieszkańców miasta Nowego Sącza. Jest nią akcja #Budżetdlamieszkańców. O jej szczegółach radny razem z Kamilem Olesiakiem oraz Krystianem Krajewskim poinformował w mediach społecznościowych.

 

Wspólnie z grupą młodych ludzi wystosowaliśmy prośbę do pana prezydenta, aby projektowany przez niego Budżet Miasta na przyszły rok konsultował z przedstawicielami wszystkich mieszkańców, czyli z radnymi. Specjalnie, dlatego założyliśmy adres mailowy dedykowany dla mieszkańców. Można na niego zgłaszać swoje propozycje, które powinny być wykonane, czy to inwestycje na rok 2021 (np. budowa chodnika, placu zabaw, remont drogi) – informuje Maciej Rogóż.

 

Od początku swojej działalności inspirowała mnie wizja aktywizacji młodych osób. Zawsze chciałem, aby młodzież miała świadomość, że w swoich rękach trzyma coś pięknego i wielkiego, a mianowicie przyszłość. W tym wypadku możemy skupić się na budowaniu naszej małej ojczyzny lokalnej – dodaje Krystian Krajewski.

 

Mieszkańcy miasta mogą zgłaszać swoje propozycje do budżetu miasta na rok 2021 na specjalny adres mailowy: budzetmiasta2021@gmail.com

 

Zgłoszone pomysły zostaną przesłane do Urzędu Miasta i przedstawione prezydentowi.

 

Fot. Fb Maciej Rogóż