Medale za Szczególne Zasługi rozdane

Medale za Szczególne Zasługi rozdane
Oficjalna strona Miasta Nowy Targ

W Nowym Targu odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Szczególne Zasługi. Kapituła Honorowa Miasta Nowego Targu uhonorowała "Medalem za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu" czterech wybitnych mieszkańców Nowego Targu – Tadeuszowi Japołowi, dr Janowi Krzak, Janinę Marcińczak – Maślankową oraz Dorotę Kret.

 

Tadeusz Japoł jest sportowym działaczem, który aktywnie uczestniczy w rozwoju Klubu Hokejowego jako członek zarządu. Ponadto, pełni funkcję prezesa Klubu Old Boys Podhale Nowy Targ od wielu lat. Dążył do rozbudowy lodowiska i podniesienia standardu tego obiektu. 

 

Dr Jan Krzak jest lekarzem pulmonologiem, działaczem samorządowym i społecznym. Dr Jan Krzak pełnił funkcję radnego miejskiego, radnego powiatu nowotarskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Nowotarskiego. Obecnie jest on sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego w Krakowie oraz zastępcą Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Izby Lekarskiej w Warszawe. Działał on także Diecezjalnym Instytucie Akcji w Krakowie jako wiceprezes.  

 

Dorota Kret pracuje jako nauczycielka muzyki. Założyła Studio Piosenki Septyma, które jest reprezentowane przez zespoły muzyczne występujące podczas uroczystości patriotycznych i okolicznościowych, akcji charytatywnych i innych podobnych wydarzeń. W Studio Piosenki Septyma dzieci i młodzież mogą szlifować swoje umiejętności wokalne. 

 

Janina Marcińczak – Maślankowa jest artystką znaną z obrazów malowanych na szkle. Malarka pasjonuje się malarstwem na szkle od ponad 40 lat. Jej dorobek artystyczny obejmuje sakralne wizerunki madonn i świętych, sceny rodzajowe oraz drogi krzyżowe, a także moralitety. Do charakterystycznych cech jej malarstwa należą kwietna ornamentyka okalająca główną postać, rozbudowany drugi i trzeci plan oraz dekoracyjne tło. Janina Marcińczak – Maślankowa jest również autorką wyjątkowych gabarytowych poliptyków, do wykonania których wykorzystuje antyczne, okienne ramy. Jej obrazy można podziwiać w galeriach i muzeach na Podhalu,w krakowskim Muzeum Archidiecezjalnym oraz za granicą – m.in. w Niemczech i na Słowacji.

 

Uroczystość wręczenia medali odbyła się w dniu 10 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.