Męskie Czytanie "Opowiadań" Antoniego Czechowa w Teatrze Nowym

Męskie Czytanie "Opowiadań" Antoniego Czechowa w Teatrze Nowym
Męskie Czytanie

31 stycznia o godz. 19:00 w Teatrze Nowym przy ul. Jagiellońskiej 36 w Nowym Sączu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Męskie Czytanie Poezji".


Tym razem przedstawione zostaną wybrane opowiadania Antoniego Czechowa. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Agnieszka Kościelniak. 


Antoni Czechow znany głównie z utworów dramatycznych wystawianych na deskach teatralnych całego świata, przez znawców określany jest także jako „mistrz małych form literackich”. Jego opowiadania to epickie obrazy z życia urzędników, kupców, ziemian i chłopów, w których komizm przeplata się z gorzkimi elementami krytyki społecznej, a wszystko to na barwnym tle obyczajowym carskiej Rosji. 


Agnieszka Kościelniak - absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Spektakl dyplomowy, w którym gra - Do DNA w reż. Ewy Kaim otrzymał Grand Prix 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.i został nagrany jako spektakl Teatru Telewizji TVP. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktorka na deskach Teatru im. J. Słowackiego występuje od 2015 r. gdzie gra m. in. w spektaklu "Stary Testament - reanimacja" w reż. Agaty Dudy-Gracz oraz Rabacja Jakuba Roszkowskiego. Agnieszka Kościelniak jest znana także z serialowego hitu "Zakochani po uszy" .


Wstęp - 25 zł (20 zł uczniowie, studenci, seniorzy). Bilety do nabycia w biurze Teatru Nowego (ul. Jagiellońska 36) 
Więcej informacji: tel. 793 397 984 oraz 506 205 595; http://www.teatrnowysacz.pl/

 

Źródło i Fot. Teatr Nowy