Międzynarodowa Konferencja „Świadomy, to bezpieczny senior”

Międzynarodowa Konferencja „Świadomy, to bezpieczny senior”
Oficjalna strona Miasta Nowy Sącz

W dniu 29 listopada 2018 r. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu na kilka godzin zamieniła się w salę konferencyjną, na potrzeby zorganizowania spotkania w ramach kampanii „Świadomy, to bezpieczny senior”.

 

Międzynarodowa konferencja poświęcona bezpieczeństwu seniorów odbiła się szerokim echem także w Polsce. W Małopolsce działania prowadzone w ramach tej kampanii zostały objęte honorowym patronatem nadinspektora dr Krzysztofa Pobutę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Konferencja została zainicjowana i zorganizowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu insp. Jarosława Tokarczyka oraz przez przewodniczącą Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Nowy Sącz Elżbietę Gargulę. 

 

Na konferencję zostali zaproszeni mieszkańcy Nowego Sącza. Wśród gości znaleźli się również Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, Marta Mordarska Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON-u oraz Krzysztof Saczka dyrektor Oddziału ZUS w Nowym Sączu. Ich przemówienia dotyczyły działań, które seniorzy powinni podejmować z ostrożności, nieco „profilaktycznie”, żeby nie stać się ofiarą oszustwa. 

 

W ramach konferencji zostały przedstawione cztery prelekcje, które dotyczyły przestępstw popełnianych na szkodę seniorów i metod ich współdziałania oraz rozwiązań i praktyki w zakresie bezpieczeństwa seniorów stosowane w innych państwach. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Nowym Sączu Anna Mieczkowska wygłosiła ciekawy wykład na temat „Bezpieczne pieniądze seniora”. 

 

Konferencja została zakończona krótkim podsumowaniem i podziękowaniami złożonymi prelegentom i zebranym przez Elżbietę Gargulę.