Mieszkanki Schwerte z wizytą u Pani Wiceprezydent

Mieszkanki Schwerte z wizytą u Pani Wiceprezydent
Mieszkanki Schwerte z wizytą u Pani Wiceprezydent, Fot. UMNS

W dniu 23 października 2019 r. w nowosądeckim ratuszu odbyło się spotkanie siedmioosobowej delegacji z partnerskiego miasta Schwerte z wiceprezydent Magdaleną Majką. 

 

Delegacja władz Schwerte i Stowarzyszenia Miast Bliźniaczych przybyła do Nowego Sącza pierwszy raz. Jej przewodniczącą jest Anna Koolmees. Delegacja z partnerskiego miasta zapoznała się z rynkiem lokalnym Nowego Sącza, jego gospodarką, zarobkami i kosztami wynajmu mieszkań oraz innymi tym podobnymi kwestiami związanymi z życiem w Nowym Sączu. 

 

Delegacja z niemieckiego miasta partnerskiego Nowego Sącza była zainteresowana także systemem oświaty i sposobem jego finansowania. Spotkanie było również okazją do znalezienia rozwiązań pozwalających na zintensyfikowanie współpracy między Nowym Sączem a Schwerte. 

 

Obie strony doszły w tym zakresie do porozumienia. Przedstawiciele miast partnerskich ustalili, że najlepszym sposobem zacieśnienia współpracy będzie sportowa wymiana. Nowy Sącz nawiąże kontakty z klubami sportowymi które byłyby zainteresowane współpracą. Podobne kroki zostaną podjęte przez władze Schwerte. W obu miastach poza klubami piłkarskimi funkcjonują kluby piłki ręcznej, kluby pływackie i kajakarstwa górskiego. 

 

Źródło i Fot. UMNS