Młodzieżowy Chór "Scherzo" koncertował w Narwiku

Młodzieżowy Chór "Scherzo" koncertował w Narwiku
Młodzieżowy Chór "Scherzo" koncertował w Narwiku, Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

W dniach od 17 sierpnia 2019 r. do 3 września 2019 r. Młodzieżowy Chór "Scherzo" odbył kolejną podróż do partnerskiego miasta Narwik w Norwegii, pod hasłem "Szlakiem historii i kultury miast partnerskich".

 

Głównym punktem podróży były uroczystości patriotyczne z udziałem reprezentantów samorządów miejskich Nowego Sącza i Narwiku. Celem podróży było również zapoznanie młodzieży z historią Bitwy o Narwik, której 80. rocznica przypada w przyszłym roku. Młodzież promowała również lokalne jubileusze - 725 - lecie miasta Nowego Sącza, 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 30 - lecie Chóru "Scherzo", a także 200 - lecie I Gimnazjum i Liceum. 

 

Gospodarzem spotkania był Chór "Sangvirkelaget" miasta Narwik. Młodzieżowy Chór "Scherzo" towarzyszył delegacji samorządu Nowego Sącza przy składaniu wieńców w miejscach pamięci poległych żołnierzy z Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich na cmentarzach w Narwiku i Hakvik oraz pod pomnikami w Groms Plass i Forneset. Chór uczestniczył także w uroczystym złożeniu wieńca na morzu, w miejscu zatopienia ORP Grom. 

 

Chór "Scherzo" spotkał się z polonią w kościele polskim, gdzie odbył się koncert chóru i uroczysta msza. Młodzież spotkała się również z burmistrzem Narwiku. Delegacja samorządu miasta Nowego Sącza przy okazji wizyty w Narwiku omówiła z przedstawicielami norweskiego miasta szczegóły dalszej współpracy i nowej umowy partnerskiej. 

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz