Most południowy powstanie czy nie?

Most południowy powstanie czy nie?
Most południowy powstanie czy nie?

Kolejny, tym razem południowy most w Nowym Sączu jest inwestycją, która wedle Prezydenta Nowego Sącza położy kres korkom w mieście.


Miasto ma na ten cel zarezerwowane już środki w wysokości 60 mln złotych, ma również pozytywnie zaopiniowany projekt przez gminy Chełmiec, Podegrodzie oraz przez Powiatowy Zarząd Dróg.  

 

Koncepcja jest gotowa i czeka na opinię środowiskową, później już z górki do realizacji inwestycji. Wydawało by się, że wszyscy są za, więc dlaczego ta inwestycja jest torpedowana oraz przez kogo? 

 

Prezydent wini za to właściciela fundacji Pomyśl o Przyszłości

 

„ Mam wrażenie, że ten przedsiębiorca myśli tylko o przyszłości, ale tylko swojej firmy i tylko swojej własnej. Wykorzystując do tego presję wywieraną na swoich pracownikach, presję wywieraną na innych przedsiębiorcach sądeckich" 

 

Wskazując na tę antkietę: 

 

 

"Dla mnie najważniejszy zawsze był jest i będzie głos i interes mieszkańców, ja nie będę narzędziem, nie będę wykonywał poleceń jednego przedsiębiorcy, który ma swoje prywatne interesy. Najważniejszy jest interes mieszańców i odkorkowanie Nowego Sacza „ – dodał Prezydent.

 

Dla wszystkich zainteresowanych tematem nowego mostu, 22.10.2019 o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tego tematu.