Można już składać wnioski o wydanie Karty Nowosądeczanina

Można już składać wnioski o wydanie Karty Nowosądeczanina
Można już składać wnioski o wydanie Karty Nowosądeczanina

Karta Nowosądeczanina uprawnia do darmowych przejazdów komunikacją miejską w Nowym Sączu, darmowego 90 minutowego parkingu w płatnej strefie parkowania oraz 10% zniżki na basen miejski przy ul. Ndbrzeżnej.

 

Wniosek o wydanie karty można złożyć osobiście lub przez Internet.

 

  • Złożenie wniosku online:

Wchodzimy na stronę www.mojakn.pl. Przechodzimy do zakładki złóż wniosek i wypełniamy wniosek o wydanie Karty Nowosądeczanina. Następnie udajemy się do jednego z Punktów Obsługi Klienta MPK z wypełnionym wnioskiem.

Do wniosku dołączamy:

- dowód osobisty w celu weryfikacji swoich danych,

- jeden z czterech dokumentów: pierwsza strona deklaracji PIT za ostatni rok, w której jako miejsce zamieszkania wskazany jest Nowy Sącz; zaświadczenie z sądeckiego Urzędu Pracy potwierdzające zarejestrowanie osoby bezrobotnej ze wskazaniem miasta Nowy Sącz jako miejsca swojego zamieszkania; zaświadczenie z MOPS w Nowym Sączu w przypadku osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej; zaświadczenie o ewidencji ludności o miejscu zamieszkania.

 

  • Złożenie wniosku osobiście:

Trzeba uzupełnić na miejscu wniosek i dołączyć do niego jeden z czterech wspomnianych wcześniej dokumentów. Dodatkowo potrzebne jest jeszcze zdjęcie, które będzie zwrócone po wydaniu karty. Ważne, aby we wniosku wpisać numer telefonu i e-mail, bo gdy karta będzie już gotowa to zostaniemy o tym poinformowani. Taki wniosek będzie rozpatrzony do 30 dni od daty złożenia.

 

Źródło i Fot. UMNS