Na budowę mostu w Wojnarowej zostanie ogłoszony kolejny przetarg

Na budowę mostu w Wojnarowej zostanie ogłoszony kolejny przetarg
Na budowę mostu w Wojnarowej zostanie ogłoszony kolejny przetarg, Fot. Maria Olszowska

Most w Wojnarowej i Wiilczyskach znajdujący się na granicy dwóch powiatów: nowosądeckiego i gorlickiego, z racji tego iż jest już mocno wyeksploatowany wymaga kompleksowego remontu.

 

Z tego też powodu Zarząd Powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego zabezpieczyły w swoich budżetach środki finansowe na wykonanie tej inwestycji, w kwocie prawie 700 tys. zł. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się jednak iż potrzeba na ten cel znacznie więcej pieniędzy.

 

Dlatego prowadzone postępowanie zostało unieważnione, a dokumentacja projektowa poddana ponownej analizie. Po jej wykonaniu zdecydowano się na ograniczenie zakresu prac i zmianę technologii wykonania niektórych elementów remontu, tak aby z jednej strony zmieścić się w zaplanowanym budżecie, a z drugiej zapewnić bezpieczeństwo dla użytkowników mostu, czyli kierowców i pieszych.

 

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Jeżeli tym razem uda się wyłonić wykonawcę, którego oferta zmieści się w budżecie inwestycji, to za kilka miesięcy kierowcy oraz piesi będą mogli korzystać z nowego wyremontowanego mostu.

 

Władze chcą, aby roboty remontowo - budowlane były wykonywane w okresie wakacji, kiedy z mostu nie korzystają przewoźnicy dowożący uczniów z terenu gminy Korzenna do szkół średnich w Bobowej oraz Grybowie.

 

Na czas prowadzonych prac obiekt będzie prawdopodobnie zamknięty dla ruchu pojazdów. Zapewnione będzie jedynie przejście dla pieszych. 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. Maria Olszowska