Na Sądeckim Rynku odbył się Opłatek z Prezydentem

Na Sądeckim Rynku odbył się Opłatek z Prezydentem
Oficjalna strona Miasta Nowy Sącz

Prezydent miasta Ludomir Handzel złożył życzenia mieszkańcom Nowego Sącza oraz połamał się z nimi opłatkiem. Zaprosił też do świątecznego posiłku. 
 

- Szanowni państwo, drodzy Sądeczanie! Bardzo się cieszę, że jesteśmy tuta razem, na płycie Rynku. Widzę wiele znajomych twarzy, wiele osób, które mijam codziennie na ulicach naszego miasta. Wchodzimy w czas świąt bardzo dla nas ważnych, w czas świąt Bożego Narodzenia. Bądźmy razem wszyscy, cieszmy się z tych chwil. Życzę wszystkim, aby te święta były rodzinne, spokojne. Chciałbym też przy tej okazji życzyć, żeby ten czas po świętach był pełen nadziei i pełen dobrych decyzji – mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 

Opłatki poświęcił i posiłek pobłogosławił proboszcz parafii świętej Małgorzaty ksiądz dr Jerzy Jurkiewicz. Przyłączając się do życzeń prezydenta mówił:
 

- Boży Syn, którego narodziny będziemy obchodzić, przynosi pokój, miłość i dobroć. I tego życzę:  aby ten pokój, ta miłość i dobroć gościły w naszych sercach. Niech Boży Syn błogosławi wam we wszystkich przedsięwzięciach, niech sprawia, by wszystkie trudne sprawy, z którymi każdy z nas się boryka, przemieniał w pociechy i błogosławił w następnym 2019 roku.
 

Mieszkańcy miasta mogli posilić się zupą grzybową, świąteczną kapustą, aromatyczną herbatą , pierniczkami i ciastami. Posiłki przygotowały Domy Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.
 

Harcerze z sądeckiego hufca, którzy włączyli się w organizację Sądeckiego Opłatka, przygotowali zabawy, gry i animacje dla dzieci. O oprawę artystyczną zadbali artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury.