Nabór do Programu Stypendialnego "KLASA"

Nabór do Programu Stypendialnego "KLASA"
Nabór do Programu Stypendialnego

Fundacja BGŻ BNP Paribas ogłasza nabór do programu stypendialnego "Klasa". To już 17 odsłona tego typu przedsięwzięcia. Ma ono na celu znalezienie zdolnych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności, mieszkają w niewielkich miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców oraz pochodzą z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł brutto.

 

Oferta jest skierowana do uczniów, kończących w tym roku gimnazjum lub szkołę podstawową (w zależności od systemu nauczania, którym są objęci). Warunkiem jest, aby średnia ich ocen z pierwszego semestru wynosiła co najmniej 4,5. Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia br.

 

Najlepsi uczniowie, którzy zakwalifikują się do udziału w programie będą mogli rozpocząć naukę w najlepszych liceach w całej Polsce. Otrzymają również stypendia umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni.

 

W tym roku, spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, zostanie wybranych 50 uczniów, którzy otrzymają możliwość kontynuacji nauki w pięciu renomowanych liceach. Każdy zakwalifikowany do programu uczestnik otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.

 

Aby zgłosić się do Programu należy na stronie Fundacji zapoznać się z kryteriami naboru najbliższej szkoły, biorącej udział w Programie, a następnie wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się pod linkiem: https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa.

 

Ogólnopolski Program Stypendialny „Klasa” prowadzony przez Fundację BGŻ BNP Paribas jest jednym z najdłużej działających w Polsce. W ciągu 16 lat skorzystało z niego 700 uczniów z 300 miejscowości.

 

Źródło i Fot. Gmina Łososina Dolna