Najlepszym nowosądeckim sportowcem 2019 roku jest Łukasz Pławecki

Najlepszym nowosądeckim sportowcem 2019 roku jest Łukasz Pławecki
Najlepszym nowosądeckim sportowcem 2019 roku jest Łukasz Pławecki

Dzisiaj w ratuszu prezydent Ludomir Handzel przyznał Łukaszowi Pławeckiemu tytuł najlepszego sportowca nowosądeckiego 2019 roku.

 

Zebranych powitał Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek, który przedstawił sylwetkę sportowca.

najlepszy sportowiec roku 2019 Nowy Sącz

Po nim głos zabrał prezydent Ludomir Handzel, który wyraził swoje zadowolenie z faktu, że Nowy Sącz ma takiego dobrego zawodnika, który rozsławia miasto Nowy Sącz odnosząc sukcesy zarówno w Polsce jak i na świecie.

 

Szanowni Państwo bardzo się ciesze, że Nowy Sącz ma takiego zawodnika, który rozsławia miasto Nowy Sącz na cały region. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To bardzo cenna osobowość. Czlowiek, który ma wielkie serce, który wspiera też najmłodszych. Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj w sposób szczególny uhonorować tytułem sportowca roku pana Łukasza Pławeckiego. Bardzo się cieszę i gratuluję mu i życzę następnych sukcesów i tytułów.

najlepszy sportowiec roku 2019 Nowy Sącz

Łukasz Pławecki podziękował za nagrodę i dodał, że zawsze stara się godnie reprezentować rodzinne miasto.

 

Bardzo dziękuję za tę nagrodę. Ciesze się, że zostałem doceniony przez miasto Nowy Sącz. Zawsze starałem się godnie reprezentować moje, nasze miasto. Do każdej walki o tytuł mistrzowski wychodzę z herebem na sercu dlatego, że to miasto jest w moim sercu. Bardzo dziękuję.

najlepszy sportowiec roku 2019 Nowy Sącz

Łukasz Pławecki jest rodowitym Sądeczaninem. To polski zawodnik Kickboxingu K1. Odnosi sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Posiada 4 pasy zawodowego Mistrza Świata. To 8-krotny Mistrz Polski, zdobywca pucharu świata w K1. Posiada trzy pasy zawodowego Mistrza Polski. W latach 2005-2014 reprezentował Polskę, jako członek kadry narodowej. W 2013 roku za osiągnięcia zawodowe i trenerskie został odznaczony przez Ministra Sportu. 16 kwietnia 2015 roku odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego nagrodę ”Małopolski Laur Sportu”. Stoczył 126 walk amatorskich i 40 zawodowych. W 2017 roku sięgnął po trzy pasy zawodowego mistrza Federacji IPCC, Makowski Championship oraz Celtic Gladiator. 25 maja 2018 roku zdobył pas Federacji Fight Exclusive Night w kategorii półśredniej. Jest trenerem oraz prezesem Klubu Sportowego HALNY w Nowym Sączu. W 2019 roku został Mistrzem Świata w Federacji World Fight Men Championship w kategorii półśredniej 77 kg oraz Mistrzem Świata International Sport Karate Association w wadze 77 kg. Jest aktualnie jedynym Polakiem posiadającym tytuł zawodowego Mistrza Świata ISK.