Natalia Tomasiak zdobyła srebro w narciarstwie wysokogórskim

Natalia Tomasiak zdobyła srebro w narciarstwie wysokogórskim
Natalia Tomasiak zdobyła srebro w narciarstwie wysokogórskim, Fot. Miasto Krynica - Zdrój

Pochodząca z Krynicy – Zdroju Natalia Tomasiak zdobyła srebrny medal w narciarstwie wysokogórskim. W dniu 16 lutego na Hali Miziowej odbyła się XIX. Edycja Pucharu Pilska w narciarstwie wysokogórskim. 

 

XIX. edycja Pucharu Pilska w narciarstwie wysokogórskim miała rangę Mistrzostw Polski w Zespołach. Sportowa impreza została zorganizowana przez Klub Skialpinistyczny Kandahar. Wystartowało w niej niemal 50 dwuosobowych zespołów, którzy reprezentowali Polskę, Czechy, Słowację i Ukrainę. 

 

Zawodnicy mieli do przebiegnięcia 15 km. Rywalizacji sprzyjała pogoda i dobra organizacja zawodów. Natasza Tomasiak wystartowała w parze z Magdą Kozielską – reprezentantką polski w narciarstwie klasycznym. 


Złoty medal zdobyły Iwona Januszyk i Anna Tybor.  Brąz trafił natomiast do Agnieszki Solik i Czeczoyy Małgorzata.

 

Skialpinizm, nazywany również ski-tour jest rodzajem sportu narciarskiego łączącym wspinaczkę zimową, zjazd narciarski oraz wędrówki na nartach. Dużą rolę odgrywa tu właściwie dobrany sprzęt i umiejętność jego wykorzystania, a także posiadanie wiedzy ogólnej i doświadczenia górskiego, znajomość techniki zjazdu narciarskiego, umiejętności orientacyjne, ogólna dojrzałość i odporność psychiczna. 

 

Źródło i Fot. Miasto Krynica - Zdrój