Nielegalnie przekroczyli granicę. Mieli oryginalną wymówkę

Nielegalnie przekroczyli granicę. Mieli oryginalną wymówkę
Nielegalnie przekroczyli granicę. Mieli oryginalną wymówkę

Służby mundurowe, w niedzielę wielkanocną, podczas patrolu związanego z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej, zatrzymały dwoje cudzoziemców, którzy przekroczyli granicę państwową z Republiki Słowacji do Polski poza wyznaczonym przejściem granicznym.


Sytuacja miała miejsce w rejonie znaku granicznego I/214/7 znajdującego się w miejscowości Konieczna. Dwaj obywatele Słowacji tłumaczyli się władzom, że złamali przepisy, bo wybrali się na wycieczkę krajoznawczą, aby zobaczyć przygraniczny cmentarz wojskowy.


Na miejsce zdarzenia zostali od razu wezwani funkcjonariusze KPPSP w Gorlicach, aby przeprowadzić kontrolę sanitarną u obu mężczyzn. 37 i 48-latek odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy z Republiki Słowacji do Polski. Jeszcze tego samego dnia w rejonie przejścia granicznego Barwinek - Vysny Komarnik zostali przekazani stronie słowackiej. Przejdą także obowiązkową 14-dniową kwarantannę na terytorium Republiki Słowacji.

 

W związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest obecnie wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to przejście drogowe Chyżne-Trstena, a w województwie podkarpackim Barwinek- Vysny Komarnik – informują funkcjonariusze straży granicznej.

 

Fot. ilustracyjna