Nowosądecki Finał WOŚP

Nowosądecki Finał WOŚP
Nowosądecki Finał WOŚP, Fot. Miasto Nowy Sącz

W niedzielę 13 stycznia po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nowosądecki Finał rozpoczął się od przemarszu Kolorowego Korowodu Sądeckich Przebierańców spod pomnika Mickiewicza na płytę Rynku.

 

Uczestniczył w nim Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, który miejski Finał objął swoim patronatem. Prace organizacyjne nowosądeckiego sztabu wspierane były przez Urząd Miasta Nowego Sącza.

 

- Warto pomagać - mówił prezydent Handzel wrzucając datek do puszki WOŚP. - Każdy z nas odwiedzał kiedyś kogoś w szpitalu i z pewnością widział, ile sprzętu medycznego z charakterystycznym czerwonym serduszkiem tam się znajduje. Ten sprzęt ratuje życie naszym dzieciom i nam dorosłym. Musimy zawsze o tym pamiętać.
 

Już po raz trzeci lokalny sztab WOŚP założyła nieformalna grupa społeczników z Nowego Sącza, która z roku na rok powiększa swe grono. W tym roku na ulice miasta wyszło z identyfikatorami i skarbonkami stu wolontariuszy. 
 

Główne wydarzenia odbywały się na płycie Rynku: występy grup artystycznych, koncerty, animacje, w tym militarne, między innymi pokazy umiejętności psów ratowniczych OSP GRS Nowy Sącz, strzelnica ASG z Sądeckim Airsoftem czy aktywności z Z.S. Strzelec O.S.W. Nowy Sącz, przejażdżki terenówkami z KRT 4x4, możliwość nabycia fantów w zamian za zasilenie skarbonek WOŚP oraz wiele innych niespodzianek. W samym Ratuszu zainstalowany został przez Hobbity.pl Games Room, a dzieci mogły pobawić się z animatorami lub spróbować swoich sił w programowaniu robotów.
 

Można było także licytować różne przedmioty i wydarzenia: obrazy, rękodzieła, biżuterię, zaproszenia na imprezy kulturalne i oczywiście gadżety WOŚP. 
 

Prezydent Miasta Nowego Sącza wystawił na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolację w swoim towarzystwie. Wygrała ją rodzina Darskich z Bączej Kuniny, która za to wyjątkowe spotkanie wrzuciła do puszki WOŚP tysiąc złotych.