Nowosądeckie WTZ świętują 25 - lecie

Nowosądeckie WTZ świętują 25 - lecie
Nowosądeckie WTZ świętują 25 - lecie, Fot. Maria Olszowska

Już od 25 lat w Nowym Sączu, przy Stowarzyszeniu Nadzieja funkcjonuje Warsztat Terapii Zajęciowej. Uroczystość z tej okazji odbyła się w sali widowiskowej Biblioteki PWSZ. Samorząd powiatu nowosądeckiego, który wsparł finansowo organizację spotkania, był reprezentowany podczas obchodów jubileuszowych przez starostę - Marka Kwiatkowskiego. 

 

Starosta powiatu nowosądeckiego złożył gratulacje i słowa uznania za wieloletni trud pracy pedagogicznej pracownikom dziękując za ich zaangażowanie i pracę. Podczas spotkania podopieczni Stowarzyszenia "Nadzieja" brali aktywny udział w występach artystycznych, w tym w recytacji i tańcach. 

 

Warsztat Terapii Zajęciowej jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówką, która stwarza osobom niepełnosprawnym i niezdolnym do podjęcia pracy możliwość uczestniczenia w rehabilitacji zawodowej i społecznej. Warsztat pomaga uzyskać umiejętności potrzebne do podjęcia zatrudnienia oraz jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00. Zajęcia trwają po 7 godzin dziennie z dwiema półgodzinnymi przerwami oraz są organizowane w grupach terapeutycznych złożonych z pięciu osób, pod nadzorem instruktora. 

 

W ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej są prowadzone zajęcia rehabilitacji leczniczej, zajęcia świetlicowe, plastyczne i edukacyjne. Okresowo stowarzyszenie organizuje zajęcia na basenie kąpielowym i na hali sportowej. Odbywają się również cotygodniowe spotkania z księdzem i msze święte. 

 

Warsztat Terapii Zajęciowej zajmuje się organizowaniem wycieczek autokarowych i pieszych, wyjazdów na zawody sportowe oraz wspólnych wyjść do miejsc rozrywki i kultury. 

 

Źródło: Starostwo powiatowe Nowy Sącz, Fot. Maria Olszowska