Nowotarska Choinka Marzeń – IV. edycja ruszyła pełną parą

Nowotarska Choinka Marzeń – IV. edycja ruszyła pełną parą
Oficjalna strona Miasta Nowy Targ

Ruszyła już czwarta edycja „Nowotarskiej Choinki Marzeń” – akcji skierowanej do dzieci ze szkół podstawowych z Nowego Targu, które są w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. 

 

W akcji mogą wziąć udział mieszkańcy Nowego Targu i okolic spełniając małe marzenia najmłodszych. Już od 13 listopada 2018 r. powstawały bombki na Nowotarską Choinkę Marzeń, podczas warsztatów decoupage. Prace odbywały się pod kierownictwem kierowniczki świetlicy Totus Tuus działającej przy Parafii p.w. św. Jana Pawła II w Nowym Targu – Marii Chmielowskiej. W tym roku wykonano ponad 300 dekoracyjnych baniek, w których kryją się marzenia dzieci opisane na kartkach. Bańki zaklejono banderolą. Każda kartka zawiera małe marzenie, którego spełnienie kosztuje nie więcej niż 150 zł. 

 

Bańki zostały wystawione w holu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz w Kościele p.w. św. Jana Pawła II. Zerwanie bombki oznacza zamiar i swoiste zobowiązanie do spełnienia marzenia – jak radzą organizatorzy – lepiej dwa razy się zastanowić. 
Kupiony prezent darczyńca może zostawić z przyklejoną kartką w plebani kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Akcja trwa do 16 grudnia 2018 r. Po zakończeniu akcji prezenty zostaną posegregowane i opisane, a następnie dostarczone do dzieci. 

 

Akcja „Nowotarska Choinka Marzeń” jest organizowana przez Parafię p.w. św. Jana Pawła II, Annę Tylkę (koordynatora akcji) oraz Maię Chmielowską Szymoniak i Miejski Ośrodek Kultury. Inicjatywa jest realizowana pod patronatem urzędu miasta Nowy Targ, Starostwa Powiatowego Nowy Targ i posła E. Siarki. 

 

Celem akcji jest pomoc dzieciom pochodzącym z rodzin w trudniejszej sytuacji materialnej. Dzieci marzą o prezentach na gwiazdkę. Dzięki wsparciu i dobremu sercu mieszkańców Nowego Targu, Boże Narodzenie będzie wyjątkowym czasem także dla tych najmłodszych, których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji majątkowej i finansowej.