Nowy Sącz i PWSZ zawarły przełomowe porozumienie

Nowy Sącz i PWSZ zawarły przełomowe porozumienie
Nowy Sącz i PWSZ zawarły przełomowe porozumienie, Fot. Miasto Nowy Sącz

Miasto Nowy Sącz zawarło porozumienie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu w sprawie wspólnej organizacji przedsięwzięć popularno – naukowych, badawczych i rozwojowych projektów oraz wspierania realizacji praktyk studenckich.

 

Porozumienie z dnia 1 marca 2019 r. zostało podpisane przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla i Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu dr hab. inż. Mariusza Cygnara. Stanowi ono zacieśnienie dotychczas prowadzonej współpracy. Samorząd Nowego Sącza podejmuje kolejne działania, w tym przedsięwzięcia popularno – naukowe, sportowe i dydaktyczne oraz praktyki studenckie mające na celu wspieranie rozwoju miasta i uczelni. 

 

Prezydent Nowego Sącza zapewnił, że udzieli PWSZ w Nowym Sączu wsparcia w realizacji planów inwestycyjnych związanych z Instytutem Ekonomicznym oraz Instytutem Technicznym. Bardzo istotne jest także kontynuowanie współpracy z lokalnym środowiskiem biznesowym. Dzięki temu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa może dostosowywać swoją ofertę edukacyjną do bieżących potrzeb rynku pracy. Absolwenci tej uczelni nie będą narzekać na brak możliwości znalezienia zatrudnienia. 

 

Obecnie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozwija się w kierunku informatyki i mechatroniki, ponieważ na rynku pracy brakuje specjalistów z tych dziedzin. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz