Nowy Sącz: Pomimo epidemii rozpoczęte inwestycje są realizowane bez przeszkód

Nowy Sącz: Pomimo epidemii rozpoczęte inwestycje są realizowane bez przeszkód
Nowy Sącz. Trwają zaczęte inwestycje oraz szykują się nowe, Fot. archiwalna

W najbliższym czasie miasto planuje wyremontować parking przy skrzyżowaniu ul. Broniewskiego z ul. Barską. Teren zostanie utwardzony płytami ażurowymi, pojawią się nowe krawężniki oraz nawierzchnia asfaltowa.

 

W ramach rewitalizacji Parku Strzeleckiego trwają prace nad przebudową układu drogowego. W pobliżu parku powstanie 277 miejsc postojowych. Przebudowane będzie także skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Jadwigi Wolskiej i ul. Ogrodowej z ul. Łokietka. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo pieszych.

 

Dobiegają końca prace przy budowie placu zabaw wodnych przy MOSiR. Dzieci będą mogły skorzystać m.in. z fontanny, armatek wodnych i gejzerów. Pojawi się również basen o głębokości do 40 cm dla najmłodszych. Planowo inwestycja ma się zakończyć w maju br., a plac prawdopodobnie zostanie symbolicznie otwarty w Dzień Dziecka.

 

Ponadto trwają prace związane z wykonaniem podjazdu dla osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Celem inwestycji jest likwidacja barier architektonicznych w budynku. Termin zakończenia prac to 26 czerwca br. To już kolejna inwestycja w tym miejscu. W ubiegłym roku zostały tam wykonane miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 

Fot. archiwalna