Nowy Sącz wspiera społeczną inicjatywę Sandecji

Nowy Sącz wspiera społeczną inicjatywę Sandecji
Nowy Sącz wspiera społeczną inicjatywę Sandecji, Fot. Miasto Nowy Sącz

Urząd Miasta Nowego Sącza wspiera akcję społeczną zainicjowaną przez mieszkańców Nowego Sącza mającą na celu uzyskanie dofinansowania budowy Stadionu Miejskiego im. Ojca Władysława Augustynka. 

 

Społeczność zbierając podpisy pod petycją do Premiera Mateusz Morawieckiego chce uzyskać dofinansowanie z budżetu miasta na budowę Stadionu Miejskiego. Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz radni Rady Miasta Nowego Sącza skierowali do premiera list w sprawie wsparcia budowy stadionu. Z prośbą o wsparcie do samorządu lokalnego zwrócili się kibice Sandecji. Podpisy pod petycją będą zbierane jeszcze do 22 lutego w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej 2. 

 

Uzyskanie wsparcia finansowego jest niezwykle istotne dla lokalnej społeczności. Stadion jest inwestycją o szczególnym znaczeniu dla Nowego Sącza. Obecny obiekt nie spełnia wymagań stawianych przez Polski Związek Piłki Nożnej do gry w I Lidze. Miasto Nowy Sącz podjęło działania związane z budową nowego stadionu. Jednakże z uwagi na to, że przedsięwzięcie jest dość kosztowne, budżet miasta Nowego Sącza nie poradzi sobie z jego realizacją bez wsparcia z budżetu państwa.

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz