Nowy Sącz wysoko w bezszkodowej jeździe. BMW Serii 3 to najczęściej ubezpieczany w Nowym Sączu samochód

Nowy Sącz wysoko w bezszkodowej jeździe. BMW Serii 3 to najczęściej ubezpieczany w Nowym Sączu samochód
Nowy Sącz wysoko w bezszkodowej jeździe. BMW Serii 3 to najczęściej ubezpieczany w Nowym Sączu samochód

Kierowcy z Nowego Sącza mogą mieć powody do dumy – w 2019 r. ponad 67% z nich zadeklarowało brak szkód w historii ubezpieczenia, co przełożyło się na atrakcyjne ceny OC. Jak wypadli zmotoryzowani mieszkańcy Nowego Sącza w porównaniu z właścicielami aut z innych miast?


W przygotowanym zestawieniu rankomat.pl znalazły się 84 miasta powyżej 50 tys. mieszkańców. Wysokie, bo 5. miejsce, osiągnął w nim Nowy Sącz. 67,5% kierowców zamieszkujących w tym mieście przy wyborze ubezpieczenia OC zadeklarowało, że w przeszłości nie miało ani kolizji, ani wypadku.

 

Jak wynik Nowego Sącza przedstawia się na tle innych miast? Większą bezszkodowość deklarowali tylko mieszkańcy Raciborza (69,6%), Piły (68,3%), Rybnika i Ostrowca Świętokrzyskiego (68%). Najgorzej wypadli mieszkańcy trzech największych miast Polski – Warszawy (53,8%), Wrocławia (57,5%) i Gdańska (58,1%).


 

A jakie są ceny ubezpieczeń OC w Nowym Sączu


Zmotoryzowany nowosądeczanin w 2019 r. za ubezpieczenie OC płacił średnio 601 zł. To mniej niż średnia krajowa, która wyniosła 689 zł. Równie dobrze miasto prezentuje się na tle województwa – w 2019 r. średnia cena OC dla województwa małopolskiego wyniosła 650 zł. Dla przykładu w Krakowie za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne trzeba było zapłacić 741 zł. Taniej było z kolei w Tarnowie, gdzie kierowcy płacili średnio 584 zł. 

–  Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i rodzaj jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Wrocławia płaci za polisę średnio 939 zł, a mieszkaniec Nowego Sącza 601 zł – mówi  Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.
 
BMW Serii 3 – najczęściej ubezpieczany w Nowym Sączu model


W 2019 r. w Nowym Sączu najczęściej zgłaszanym do ubezpieczenia modelem samochodu było BMW Serii 3. To pojazd, dla którego średnia stawka OC okazała się najwyższa w zestawieniu najpopularniejszych modeli – obowiązkowa polisa OC kosztowała kierowców średnio 920 zł. O 14 zł mniej płacili właściciele BMW Serii 5. Dla porównania, najmniejsze wydatki na ubezpieczenie ponosili właściciele Opla Corsy – 606 zł.

 

Źródło : Rankomat