Obchody Światowych Dni Autyzmu w Nowym Sączu

Obchody Światowych Dni Autyzmu w Nowym Sączu
Obchody Światowych Dni Autyzmu w Nowym Sączu, Fot. Miasto Nowy Sącz

W ramach obchodów Światowych Dni Autyzmu odbyło się ważne wydarzenie na rynku w Nowym Sączu, w którym wziął udział Prezydent Nowy Sącz Ludomir Handzel. 

 

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Koleżanko, kolego, chcę Ci coś powiedzieć", pod patronatem Prezydenta Nowego Sącza. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Terapeutów Modus, Przedszkole AutoSTOP, a także Fundacja MADA. 

 

W konkursach wiedzy o autyzmie uczestnicy uzyskali szereg nagród i wyróżnień. Celem konkursów było rozszerzenie wiedzy na temat autyzmu oraz codziennego życia osób cierpiących na autyzm. 

 

W ramach wydarzenia uczestnicy mogli odwiedzić pomieszczenie o nazwie CUBE, które imituje doznania sensoryczne odczuwane przez osoby z autyzmem. Pomieszczenie zostało wypożyczone od Fundacji Synapsis z Warszawy. Zdrowa osoba może wejść do tego pomieszczenia, aby poczuć się przez chwilę jak autystyk. Pozwala to lepiej zrozumieć osobom zdrowym, osoby cierpiące na autyzm, a tym samym sprzyja integracji społecznej. 

 

Na zakończenie obchodów Światowych Dni Autyzmu wypuszczono w niebo dziesiątki balonów w niebieskim kolorze, symbolizującym autyzm. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz