Od 27 lipca będą dodatkowe pociągi na trasie Ptaszkowa – Nowy Sącz

Od 27 lipca będą dodatkowe pociągi na trasie Ptaszkowa – Nowy Sącz
Od 27 lipca będą dodatkowe pociągi na trasie Ptaszkowa – Nowy Sącz

Już od 27 lipca br. Województwo Małopolskie, we współpracy ze Spółką POLREGIO sp. z o.o., uruchomi dodatkowe pociągi pomiędzy Ptaszkową, a Nowym Sączem.


Decyzja Samorządu Województwa Małopolskiego o wzmocnieniu połączeń na powyższej trasie, jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców Gmin: Kamionka Wielka i Grybów problemy z codziennym dojazdem do Nowego Sącza. Zamknięcie mostu drogowego w ciągu ul. Kamiennej w Nowym Sączu znacznie bowiem wydłużyło czas dojazdu mieszkańców do zakładów pracy położonych na ternie Nowego Sącza - powiedział marszałek Witold Kozłowski

 

Nowa oferta przewozów kolejowych pozwoli złagodzić niedogodności spowodowane w tym zakresie i umożliwi szybki przejazd między Ptaszkową a Nowym Sączem, wynoszący około 20 minut.

 

Przygotowany rozkład jazdy zakłada zwiększenie w dni robocze liczby połączeń o 15 dodatkowych kursów relacji Nowy Sącz – Ptaszkowa – Nowy Sącz. Dodatkowo, pociąg „Jaworzyna” relacji Kraków – Krynica – Kraków będzie zatrzymywał się na wszystkich stacjach i przystankach pomiędzy Grybowem a Nowym Sączem. Oznacza to, że łączna liczba kursów w relacji Nowy Sącz – Ptaszkowa – Nowy Sącz, wzrośnie aż do 36 w dni robocze.

 

Co ważne, na powyższej trasie obowiązuje specjalna oferta biletowa pn. „Taryfa Górska”. W ramach oferty dostępne są bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę oraz „tam i z powrotem”, a także bilety odcinkowe miesięczne imienne na przejazd „tam i z powrotem”. Przykładowo, za bilet jednorazowy normalny ze stacji Nowy Sącz do Ptaszkowej zapłacimy 4,40 zł, za bilet w obie strony 8,80 zł, a za bilet miesięczny na przejazd w obie strony 100,00 zł.

 

Dodatkowo, trasa Ptaszkowa – Nowy Sącz mieści się w obszarze obowiązywania oferty specjalnej
pn. „Taryfa Sądecka”. Oferta zawiera bilety strefowe czasowe i strefowe miesięczne imienne, obowiązuje w pociągach Spółek POLREGIO oraz Koleje Małopolskie, a także uprawniające
do przejazdów środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez miasto Nowy Sącz, na obszarze miasta Nowego Sącza i gmin, które zawarły z miastem porozumienia międzygminne. Więcej szczegółowych informacji na temat dostępnych ofert biletowych znajduje się pod adresem: polregio.pl.

 

Powyższe oferty są łatwo dostępne poprzez bezpłatną aplikację mobilną iMKA, wchodzącą w skład stworzonego przez Województwo Małopolskiego systemu Małopolska Karta Aglomeracyjna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: mka.malopolska.pl.

 

Źródło i fot. UMWM