Od 6 maja sądeckie żłobki otwarte, a przedszkola na razie zamknięte

Od 6 maja sądeckie żłobki otwarte, a przedszkola na razie zamknięte
Od 6 maja sądeckie żłobki otwarte, a przedszkola na razie zamknięte, Fot. ilustracyjna

50% rodziców zadeklarowało, że chce posłać swoje pociechy do Miejskich Żłobków w Nowym Sączu, w związku z czym ich działalność zostaje wznowiona od 6 maja br. Placówki zostaną otwarte zgodnie z wymogami GIS. Uruchomionym instytucjom zostaną dostarczone środki dezynfekujące przekazane przez Wojewodę Małopolskiego.

 

Z kolei nadal zamknięte pozostaną Miejskie Przedszkola i oddziały przygotowania przedszkolnego przy Szkołach Podstawowych. Po przeprowadzonych z rodzicami rozmowach okazało się, że zainteresowanie ich uruchomieniem jest mniejsze niż żłobków i w skali miasta wynosi 18%. Ponadto część rodziców zdecydowanych wcześniej posłać dziecko do przedszkola wycofała się ze swojej decyzji.

 

Problematyczna jest również kwestia równoległego prowadzenia opieki w przedszkolach oraz zajęć dla dzieci pzostających w domach, bo do końca nie wiadomo, kto miałby je prowadzić. Dodatkowo większość przedszkoli zgłosiła brak możiiwości spełnienia wytycznych GIS dotyczących organizacji opieki od 6 maja.

 

Prezydent Ludomir Handzel nie wyklucza możliwości otwarcia przedszkoli i zaznacza, że władze miasta będą dynamicznie reagować na sytuację, a on sam akceptuje wnioski i prosi o przedstawienie 8 maja do godziny 12, nowych propozycji po analizie sytuacji w przedszkolach.