Od dzisiaj w lesie można przebywać bez maseczki

Od dzisiaj w lesie można przebywać bez maseczki
Od dzisiaj w lesie można przebywać bez maseczki

Od jutra tj. 20 kwietnia będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. W lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia.

 

Dostępne dla zwiedzających będą również parki narodowe. Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach - informuje Ministerstwo Środowiska.

 

Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma - mówi minister Michał Woś.

 

Decyzją Rady Ministrów niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna - urządzenia przeznaczone do  zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania. Ze względu na panującą suszę odwiedzając las, powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

 

Źródło: MŚ