Od przyszłego tygodnia bezpieczniej na ul. Nawojowskiej

Od przyszłego tygodnia bezpieczniej na ul. Nawojowskiej
Od przyszłego tygodnia bezpieczniej na ul. Nawojowskiej, Fot. Miasto Nowy Sącz

Z uwagi na remont kładki nad ul. Nawojowską, w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci korzystających z tymczasowego przejścia dla pieszych, od przyszłego tygodnia pojawi się osoba, która będzie bezpiecznie przeprowadzać małoletnich z pobliskiej SP nr na drugą stronę drogi. Będzie ona odpowiednio przeszkolona oraz wyposażona w znaki ostrzegawcze.

 

- Na ulicy Nawojowskiej mamy co prawda tymczasowe przejście dla pieszych, jest ono jednak usytuowane w tak niefortunnym miejscu, że nie ma możliwości ustawienia tam tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Przejście znajduje się bowiem w niedalekiej odległości od stałego skrzyżowania - tłumaczy Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta.


- Mam nadzieję, że przetrwamy ten remont i szybki powrót kładki tylko i wyłącznie będzie nadal służył wszystkim mieszkańcom, a przede wszystkim dzieciom, żeby mogły bez problemów i kolizji, bezpiecznie przemieszczać się do domu i do szkoły - dodaje Małgorzata Belska.

 

Pani przeprowadzająca dzieci, będzie zbierała grupę uczniów spod szkoły i przeprowadzała je na drugą stronę, zgodnie z harmonogramem pracy szkoły.

 

- Będzie się to zatem odbywało nie tylko w godzinach porannych, czy popołudniowych, ale według zapotrzebowania i ruchu szkolnego. Z pomocy pani będą mogły również skorzystać osoby starsze - podsumowuje dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania.

 

Remont kładki nad ul. Nawojowską potrwa do połowy czerwca tego roku. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz