Oszukiwali samotne kobiety. Wyłudzili ponad 400 tys. zł

Oszukiwali samotne kobiety. Wyłudzili ponad 400 tys. zł
Oszukiwali samotne kobiety. Wyłudzili ponad 400 tys. zł, Fot. ilustracyjna

Dwóch obywateli Nigerii wyłudziło, od co najmniej 7 kobiet, ponad 400 tys. zł. Mężczyźni zostali zatrzymani przez Funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG oraz Policję we Wrocławiu.


Sprawcy kontaktowali się z paniami za pośrednictwem portali randkowych. Byli bardzo przekonywujący. Podawali się m.in. za amerykańskich żołnierzy, lekarzy z Syrii lub inżynierów z platformy wiertniczej, dzięki czemu udawało im się uśpić czujność ofiar. Kobiety były nakłaniane do przekazywania im pieniędzy pod pretekstem zbliżającego się spotkania i wspólnej przyszłości.

 

Funkcjonariusze ustalili, że w ciągu kilku lat mężczyźni oszukali co najmniej 7 kobiet na kwotę ok. 420 tysięcy złotych. W wyniku przeszukania mieszkań na terenie Wrocławia funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji zabezpieczyli nośniki danych oraz dokumentację bankową, które wskazują, że oszukanych w ten sposób kobiet może być niestety znacznie więcej - informuje Straż Graniczna.

 

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Mężczyzni usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy weryfikują zebrany materiał dowodowy, pod kątem ustalenia kolejnych pokrzywdzonych kobiet, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

 

Źródło: SG