Oszust internetowy wyłudził 700 tys. zł

Oszust internetowy wyłudził 700 tys. zł
Oszust internetowy wyłudził 700 tys. zł. Fot. ilustracyjna

11 maja Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który dopuścił się 267 oszustw internetowych na szkodę 263 pokrzywdzonych i kwotę blisko 700 tyś. zł.

 

Mężczyzna ze swojej przestępczej działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu. Werbował za pośrednictwem ogłoszeń na portalu 'podhale24.pl' o oferowaniu pracy, osoby, które następnie postępując zgodnie z jego instrukcjami we własnym imieniu oferowały do sprzedaży na portalach internetowych różne przedmioty, głównie monety kolekcjonerskie i Thermomixy.

 

Po przyjęciu oferty i dokonaniu zapłaty, przedmioty te nie były wydawane nabywcom przez oskarżonego, który nimi również nie dysponował, a jedynie przekazywał zdjęcia tych przedmiotów osobom wystawiającym je do sprzedaży.

 

Osoby te po potrąceniu dla siebie wynagrodzenia, przelewały otrzymane tytułem zapłaty za oferowane towary kwoty pieniężne na wskazany przez oskarżonego rachunek kantoru internetowego kryptowalut - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

 

W toku śledztwa funkcjonariusze zabezpieczyli mienie oskarżonego o wartości 100 tys. zł.